Masaż GUA SHA

Najstarsze metody masażu, pochodzące z tradycyjnej medycyny chińskiej, wykorzystują proste, ale skuteczne narzędzia oraz techniki akupunktury i akupresury. Naturalna stymulacja skóry pobudza jej regenerację, doskonale odpręża i przywraca wewnętrzną harmonię. Gua Sha to naturalny kamień, a jednocześnie metoda masażu twarzy i ciała, wywodząca się z tradycyjnej medycyny chińskiej. “Gua” oznacza skrobanie, a “Sha” - czerwony ślad. Pocieranie skóry kamieniem uciska tkanki, co powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych i rozgrzanie skóry. Pojawia się zaczerwienienie.

Kamień składa się z kilkudziesięciu pierwiastków, które wraz substancjami aktywnymi zawartymi w oleju do masażu, dostają się przez skórę do organizmu. Kamień poprzez tarcie o cienką warstwę oleju na ciele, wytwarza impulsy elektryczne, elektromagnetyczne i ultradźwiękowe, co według teorii tradycyjnej medycyny chińskiej ma pozytywne działanie odmładzające i oczyszczające.

Kamień z jadeitu ma właściwości regeneracyjne i detoksykujące, ten z kwarcu oczyszcza skórę, zmniejsza ból głowy i stres. Wykorzystuje się też awenturyn, ametyst, albo obsydian dodający pewności siebie i energii do działania - dostępny w naszym sklepie Ecospa.

Oprócz rodzaju kamienia, ważny jest jego kształt, który ma ułatwić masaż i uczynić go przyjemnym. Płaskie akcesorium w kształcie serca ma zaokrąglone boki. Dłuższy z nich posiada wgłębienie, idealnie pasujące do kształtu nosa lub podbródka.
Na co pomaga kamień Gua Sha?

Masaż kamienną płytką usprawnia mikrokrążenie krwi i limfy, zmniejsza obrzęki na twarzy i cienie pod oczami, a także minimalizuje pory i zmarszczki, poprawia elastyczność i jędrność skóry. Co jeszcze daje rolowanie twarzy kamieniem? Relaksuje mięśnie twarzy i odpręża – kilka minut masażu sprawi, że pozbędziesz się stresu i napięcia.

cennik